Florahumus 1 litr na 3 ha - na rozkład słomy- 1 ha

Florahumus 1 litr na 3 ha - na rozkład słomy- 1 ha

167,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

FLORAHUMUS jest organiczno–mineralnym stymulatorem wzrostu roślin zawierającym kwasy humusowe.

Przeznaczenie do doglebowego oraz dolistnego stosowania w uprawach polowych roślin rolniczych.

Wpływa pozytywnie na rozwój oraz plonowanie roślin uprawnych, ograniczając negatywne skutki stresów w czasie wegetacji.

znakomity  na rozkład słomyIlość

FLORAHUMUS znajduje się w wykazie produktów naturalnych, które mogą być stosowane w rolnictwie ekologicznym w celu wytworzenia produktów rolnych wysokiej jakości zgodnie z art.16 ust.5 rozporządzenia Rady nr 834/2007.

FLORAHUMUS wpływa pozytywnie na:
– Strukturę gleby
– Retencję wody
– Sorpcję gleby
– Chelatację metali ciężkich
– Naturalne nawilżanie i uszczelnianie
– Poprawę przyswajalności substancji odżywczych
– Łagodzenie stresu roślin

1 litr FLORAHUMUS pozwoli na zastosowanie go na powierzchni ok. 3,33ha.

Zawartość węgla organicznego (C org.): co najmniej 72,0 g/l
Zawartość kwasów humusowych: co najmniej 60,0 g/l
Zawartość suchej masy: co najmniej 18% m/m
Odczyn pH (w H2O 1:5): 8,5 - 11,7

LORAHUMUS może być z powodzeniem wykorzystywany – w rolnictwie, ogrodnictwie, sadownictwie oraz wszędzie tam, gdzie chcemy poprawić parametry jakościowe gleby.

Czym są kwasy humusowe?

Kwasy humusowe są głównym składnikiem próchnicy glebowej. Zawierają duże ilości węgla, mają kolor od ciemnobrązowego po czarny i bardzo dobrze rozpuszczają się w wodzie. Niezależne badania potwierdziły, że FLORAHUMUS pozytywnie wpływa na dłuższe zatrzymywanie wody w glebie, rozwój systemu korzeniowego oraz zwiększa ilość chlorofilu w liściach. FLORAHUMUS polepsza ogólną kondycję rośliny i gleby. Jego działanie w praktyce przekłada się na zdrowsze, silniejsze rośliny oraz lepsze zbiory.

FLORAHUMUS w rolnictwie

Już 300 ml FLORAHUMUSU wystarczy na 1 hektar oprysku. Niezależne badania, dowiodły, że pozytywnie wpływa na plon nasion rzepaku i kukurydzy, przy jednoczesnym polepszeniu nawodnienia gleby. Wszystko to pozytywnie wpływa na kondycję roślin podczas suchych dni i w sytuacji dłuższych niedostatków wody. Jest to szczególnie ważne w sytuacji częściowego niedoboru składników odżywczych. FLORAHUMUS wzmacnia system korzeniowy rośliny, co pozwala jej na lepsze pobieranie niezbędnych substancji z głębszych partii gleby. Preparat FLORAHUMUS może być stosowany w rolnictwie ekologicznym.

FLORAHUMUS na działce i w ogrodzie

FLORAHUMUS idealnie sprawdza się w ogrodnictwie. Dzięki wysokiej wydajności już 15 ml preparatu wystarczy na 10 litrową konewkę! Stosując FLORAHUMUS użyźnisz glebę i ją uszczelnisz. Zatrzymana w glebie woda przyda się roślinom w czasie suchych dni. Preparat jest bezpieczny dla działkowych upraw.

FLORAHUMUS służy roślinom doniczkowym

FLORAHUMUS zawiera naturalne kwasy humusowe, występujące w żyznych glebach próchnicowych. Preparat jest ekologiczny, zwiększy napowietrzenie gleby i poprawi ilość składników odżywczych niezbędnych do poprawnego wzrostu i rozwoju roślin. FLORAHUMUS polepsza ogólną kondycję roślin. Wpływa pozytywnie na system korzeniowy oraz zwiększa ilość chlorofilu w liściach.

FLORAHUMUS pozytywnie wpływa na:

10 Przedmioty

Brak recenzji użytkowników.

Produkty powiązane

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło