Bakto PROFOS -1 L -NA1ha -eko POTAS

Bakto PROFOS -1 L -NA1ha -eko POTAS-fosfor

245,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Produkt mikrobiologiczny. Stymuluje uwalnianie fosforanów w glebie.

Bakto ProFOS to produkt mikrobiologiczny wspomagający odżywianie roślin uprawnych.
Mikroorganizmy obecne w Bakto ProFOS, dzięki wytwarzanym metabolitom, przekształcają fosfor zapasowy (niedostępny dla roślin) do przyswajalnej formy H2PO4. Dzięki temu w naturalny sposób stymulują aktywność biologiczną gleby i wspomagają prawidłowy rozwój roślin.

Pojemność
Ilość

O PRODUKCIE

Produkt mikrobiologiczny. Stymuluje uwalnianie fosforanów w glebie.

Bakto ProFOS to produkt mikrobiologiczny wspomagający odżywianie roślin uprawnych.
Mikroorganizmy obecne w Bakto ProFOS, dzięki wytwarzanym metabolitom, przekształcają fosfor zapasowy (niedostępny dla roślin) do przyswajalnej formy H2PO4. Dzięki temu w naturalny sposób stymulują aktywność biologiczną gleby i wspomagają prawidłowy rozwój roślin.

Działanie preparatu

Po wprowadzeniu produktu do gleby, endospory przekształcają się w żywe bakterie, które w sposób enzymatyczny przetwarzają niedostępne formy fosforu zapasowego (fosforany wapnia, żelaza, glinu) do dostępnej dla roślin formy H2PO4 . W procesie rozkładu fosforanu wapnia, do gleby uwalniane są jony fosforu oraz wapnia, które korzystnie wpływają na właściwy rozwój roślin oraz wspomagają ich prawidłowe ukorzenienie.

Działanie Bakto ProFOS jest oparte na naturalnych procesach metabolicznych – stosowanie produktu nie niesie ze sobą ryzyka zaburzenia bioróżnorodności środowiska glebowego, a tym samym pozwala zmniejszyć zużycie mineralnych nawozów fosforowych oraz wapniowych.

Korzyści z zastosowania Bakto ProFOS na podstawie wyników badań ścisłych na UP Poznań

Doświadczenie ścisłe, przeprowadzone w 2022 roku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu wykazało, że aplikacja Bakto ProFOS, spowodowała wzrost przyswajalnego fosforu, aż o 4,42 P2O5 mg/100g  gleby. Co w przeliczeniu na powierzchnię 1 hektara warstwy ornej, wynosi średnio ok 132 kg dodatkowego fosforu. Ponadto, w analizowanych próbkach gleb, wzrosły także poziomy dostępnego potasu i azotu, wzbogacając warstwę orną 1 hektara średnio o ok 106 kg potasu i 9 kg azotu.

W tym szeroko zakrojonym i bardzo szczegółowym badaniu, materiałem do analizy było, aż 360 szt. próbek gleb, pobranych z 8 różnych stanowisk na glebach średnich i lekkich, poddawanych ocenie w 5 różnych terminach od dnia zabiegu. Co więcej, wyniki prowadzonych analiz, potwierdziły bardzo wysoką skuteczność proponowanego rozwiązania już po 16 dniach od zastosowania, wskazując na jego niesłychanie szybką efektywność od momentu aplikacji.

Sposób użycia

1 litr produktu rozcieńczyć w 150-200 l wody i dokonać oprysku na obszarze 1 ha.
Oprysk można wykonać przed orką lub innym zabiegiem agrotechnicznym. Produkt można stosować łącznie z innymi produktami zawierającymi bakterie z rodzaju Bacillus, kwasami humusowymi, nawozami nalistnymi oraz azotowymi, a także ze środkami ochrony roślin. Produktu nie należy stosować podczas silnego promieniowania słonecznego oraz w trakcie suszy.

Skład preparatu

Bakto ProFOS zawiera endospory bakterii glebowych Bacillus Megaterium w koncentracji ≥1 000 000 000 jtk/ml

Dostępne opakowania

1 l, 5 l

98 Przedmioty

Brak recenzji użytkowników.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło