AmiAgra (aminokwasy z humusem) - roślinne100% rozpuszczalny

AmiAgra (aminokwasy z humusem) - roślinne100% rozpuszczalny

59,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Dostarcza roślinom zarówno energię, jak i materiały budowlane w postaci aminokwasów i pierwiastków makro (N, K, S) oraz mikro elementów, które powodują tworzenie się własnych enzymów w roślinie oraz białek potrzebnych na przykład w sytuacjach naprężeniowych i własne fitohormony.

Pojemność
Ilość

AmiAgra  najlepsze efekty stosowania w okresach największego wzrostu i wysiłki roślin  (przed kwitnieniem, po kwitnieniu w czasie wiązania owoców , ziarna)

Dlaczego warto stosować AmiAgrę?

Produkt dostarcza wszystkie niezbędne dla roślin aminokwasy, które wspierają przenoszeniei  wchłanianie  azotu w roślinie. Co ważne zawiera 17% organicznego azotu, potrzebnego do syntezy wszystkich metabolitów, białek, aminokwasów niebiałkowych, enzymów, kwasów nukleinowych i węglowodanów, w tym chlorofilu. Kwasy huminowe i fulwowe działają jak szybko aktywny nośnik aminokwasów i składników odżywczych do liści i wspierają dystrybucję substancji bioaktywnych do tkanek roślinnych. Efekt synergii kwasów huminowych, fulwowych i aminokwasów stymuluje powstawanie mocnego systemu korzeniowego. W czubkach kapilarnych korzeni wspiera syntezę fitohormonów cytokininy,która zmniejsza dominację nadziemnej części rośliny i hamuje powstawanie nadmiernej masy roślinnej. Rośliny pozostają dłużej w wegetatywnej fazie wzrostu „skierowanej do korzenia” zamiast szybkiego rozpoczęcia fazy wzrostu, która występuje w sytuacjach stresowych. Bogaty system korzeniowy poprawia wchłanianie wilgoci, wody i składników odżywczych.

Czym jest AmiAgra?

AmiAgra to mieszanina  wysoko stężonych aminokwasów pochodzenia roślinnego oraz substancji humusowych. Ma pozytywny i złożony wpływ na rośliny (wspomaga kształtowanie mocnego systemu korzeniowego, intensyfikuje proces fotosyntezy, stymuluje wzrost). Łagodzi skutki stresu roślin, występującego podczas suszy i przymrozków, wzmacnia odporność na choroby, zwiększając tym samym jakość i ilość plonów. Działa jako podstawowy substytut nawozów. Ma naturalny efekt klejący i zwilżający. AmiAgra to zaawansowany preparat uzyskany z czystych aminokwasów (w sumie 20% wolnych aminokwasów) oraz czystych kwasów humusowych i fulwowych wzbogaconych mikroelementami w postaci chelatów. Stosunek kwasów huminowych, fulwowych i aminokwasów jest tu optymalny. AmiAgra to produkt naturalny dlatego idealnie nadaje się do rolnictwa ekologicznego.

Skład preparatu:
90% – aminokwasy roślinne z humusem ws/m w tym:
80% aminokwasy
20% kwasy humusowe

Asp kwas asparginowy 7,7% Lys lizyna 6,3%
Glu kwas glutaminowy 15,5% Met metionina 2,8%
Arg arginina 6,9% Phe fenyloalanina 3,7%
Cys cysteina 1,6% Pro prolina 9,0%
Gly glicyna 4,9% Ser seryna 10,7%
Ile izoleucyna 3,7% Tyr tyrozyna 2,8%
His histydyna 1,7% Thr treonina 7,5%
Leu leucyna 3,8% Val walina 6,6%

Właściwości fizyczne i chemiczne:
pH 4-7
10% maksymalna wilgotność

Ciemnobrązowy proszek o charakterystycznym zapachu

AmiAgra oferuje obszerne zastosowanie i jest przeznaczona do stymulowania wzrostu upraw polnych, kultur leśnych, owoców i specjalnych roślin w okresie wegetacji, począwszy od wsparcia formowania korzeni, wzrostu liści przez okres wegetacji głównej do dziesięciu lat kwitnienia i okres wzrostu owoców.

Dla lepszego efektu zalecamy stosować łącznie z BacterPlant 0,5 kg/1 ha.

96 Przedmioty

Brak recenzji użytkowników.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło