kasza gryczna  biała, niepalona  1kg (z gryki eko )

kasza gryczna biała, niepalona 1kg (z gryki eko )

16,00 zł
Brutto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

kasza gryczana biała nie palona z ziarna z naszych ekologicznych  upraw.   dosuszanego  na pniu bez oprysków - Gospodarstwo e Plantacje
Żeń-Szeń.
Zobacz inne produkty  i łącz w paczki do 30 kg przesyłki w jednej cenie.

Ilość

Kupując grykę niepaloną, możemy upewnić się, że ziarno jest dobrej jakości, nie jest stare,nie zatęchło wcześniej podczas przechowywania. Gryka niepalona jest zdrowa i smaczna. Jeżeli oczywiście lubimy grykę paloną, można przed gotowaniem podprażyć ją w garnku lub na patelni. O ekologicznym ziarnie możemy powiedzieć, kiedy nie tylko jest czyste od nawozów sztucznych i innych środków ochrony roślin, ale także gdy zostało skoszone jako żywe a dopiero potem wysuszone. W przeciwnym wypadku używa się substancji chemicznych do wysuszenia i zabicia rośliny przed jej zbiorem.

Gryka zwyczajna (Fagopyrum esculentum) to roślina jednoroczna o krótkim okresie wegetacji uprawiana od tysięcy lat. Zaliczana jest do zbóż, ze względu na podobną budowę i skład ziarna oraz ich wykorzystanie. Owoc gryki jest trójgraniasty, ostro zakończony, wykorzystywany do produkcji kaszy gryczanej czy też mąki.

 Uprawa gryki - jak prawidłowo uprawiać to ziele i jaki jest termin siewu

Aby nasza gryka zwyczajna dobrze rosła, powinniśmy wiedzieć, jak ją siać, a także jak dbać o naszą roślinę. Takie informacje są bardzo istotne, bez względu na to, czy naszą rośliną uprawną będzie lipa szerokolistna, róża, czy właśnie gryka zwyczajna. Tylko, gdy znamy podstawowe zasady uprawy, będziemy mogli cieszyć się dużym plonem i prawidłowym wzrostem rośliny.

Gryka zwyczajna, Fagopyrum esculentum i jej nasiona, a także ich zastosowanie Jakie zastosowanie ma gryka zwyczajna, Fagopyrum esculentum, czyli nasiona gryki krok po kroku

Zacznijmy jednak od początku, a dokładniej od terminu siewu i tego, na jakiej głębokości powinno się siać nasiona gryki zwyczajnej. Otóż odpowiedni termin siewu przypada na drugą połowę maja. Wtedy mamy pewność, że wiosenne przymrozki już nie powrócą, a dodatkowo będzie zachowana odpowiednia temperatura podczas kiełkowania, a następnie podczas rozwoju, kiedy powinno się utrzymywać temperaturę w granicy 18-20oC.

Ważne jest to, by termin wysiewu nie był opóźniony, bo sprawi to, że plon znacznie się opóźni, a tym samym rośliny słabo będą się rozgałęziały. Dodatkowym elementem podczas wysiewu jest zachowanie odpowiedniej głębokości podczas wysiewu nasion. Otóż nasiona gryki zwyczajnej powinny być sadzone na około 3 cm głębokości, w rozstawie około 20-45 cm.

38 Przedmioty

Brak recenzji użytkowników.

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło